úterý 7. listopadu 2017

Ze semínka...

...jsem nikdy nic nepěstovala. Vždycky jsme si v zahradnictví pořídili sazeničky a pak je rovnou šoupli do záhonu. Letos jsme s kolegou z práce jen tak píchli do květináče k ibišku pár semínek červené kapie ze supermarketu a čekali, jestli z toho něco bude. A bylo. :-) Přestěhovala jsem si je domů do skleníčku a pak do vyvýšeného záhonu. Kvetly a plodily o sto šest, dokud jsem je při přípravách záhonu na zimu nezlikvidovala.


Květy paprik se mi strašně moc líbí. Tyhle "hvězdičky" by se hodily i do různých dekorací. :-)
Paprikám se nechtělo červenat, takže jsem je trhala i zelené. Samozřejmě byly dobré, jenom měly trochu tužší slupku.
Použila jsem je do cuketové směsi na topinky kterou jsem dělala podle Stáni. Stáňo, díky za recept!


Nakonec jsem v záhonu přece jen červené našla. :-) Nejdřív sem tam jedna, ale na podzim už červenaly všechny.Byla jsem na svoje papriky náležitě hrdá! :-)
Vaše Dý

6 komentářů:

 1. Na to, že jsou vypěstované ze semínek vypadají fakt skvěle. Já zkušenosti s tímto pěstováním také nemám, kupuji vždy sazenice od zahradníka.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mě to překvapilo, Henrieto. Čekala jsem spíš různé patvary a ejhle, ono to vypadá jako paprika. :-D
   Měj se krásně a děkuji za komentář. Pa.

   Vymazat
 2. Dý, to jsi šikula. Nevím, jestli bych ze semínek něco vypěstovala, letos mi ani petrželka nevyklíčila.
  Hezké dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Dášo. :-) Určitě bys to zvládla! Já se takhle už dva roky pokouším o měsíček a pořád mi, potvora, neleze. Ale nevzdám to! Jednou bych si z něj chtěla udělat domácí mast.
   Měj se fajn a děkuji za komentář. :-) Pa.

   Vymazat
 3. Chválím !!! dnes je velice IN pěstovat si hlavně z vlastních semínek = opět vydloubat z těch svých vypěstovaných paprik svoje semínka a ty na jaře zasadit atd atd . Přeji hodně pěstitelských úspěchů ♥Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Ivo. :-) Ale já jsem třeba vůbec nevěděla, že u některé zeleniny je zbytečné nechávat si semínka. Jsou to takové hybridy, že už si pak semínka nejsou schopná zachovat některé vlastnosti. Samozřejmě nemusím mít třeba ukázkově rovnou mrkev, ale třeba je pak jiná chuť, nebo jsou náchylnější k chorobám, ne? Myslím, že kvůli tomu jsem letos neměla ani jednu dýni - protože jsem si nechala semínka z loňských výpěstků.
   Měj se krásně. Pa.

   Vymazat

Děkuji. Za komentáře a postřehy, které tu zanecháváte. Za vzpomínky, o které se tu dělíte. Za čas, který jste blogu věnovali. ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...